ART - Podróże po świecie...

niedziela, 10 listopada 2013

Bieszczady


Bieszczady jesienią są przepiękne
Piękna, złota, polska jesień to najlepszy czas na wędrówki górskie. Puste po sezonie szlaki, niższe ceny na kwaterach i w schroniskach, dobra widoczność i przede wszystkim najpiękniejsze kolory. Beskidzkie i sudeckie lasy czy tatrzańskie hale mienią się feerią barw. Przedstawiamy pięć najpiękniejszych tras na jesienne wypady w góry. Bieszczady - Wetlina - Połonina Wetlińska:To jedna z najpopularniejszych tras w Bieszczadach i jedna z najbardziej urokliwych w polskich górach. Rozległe widokowe polany szczytowe, zwane połoninami, to najbardziej charakterystyczny element krajobrazu Bieszczadów. Powyżej ok. 1200 m n.p.m. są one naturalne, poniżej wykształciły się przez działalność pasterską człowieka. Bardzo charakterystyczną cechą Bieszczadów jest to, że poniżej połonin na stokach od razu pojawia się buczyna karpacka i to właśnie ona nadaje Bieszczadom szczególnego jesiennego charakteru. Jesienny krajobraz jaki rozpościera się z Połoniny Wetlińskiej potrafi zapierać dech w piersiach! Wspaniała górska sceneria i dalekie panoramy. Trasa w większości biegnie otwartym terenem wśród górskich łąk. Jest to jedna z najczęściej odbywanych przez turystów wycieczek w Bieszczadach - w sezonie letnim na połoninie bywa naprawdę tłoczno, a jesienią pusto i przepięknie w tonacji jesiennych barw. Początek trasy znajduje się w centrum Wetliny - jednej z największych i najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Bieszczadach. Bardzo dobra komunikacja przez cały rok z Sanoka, a w sezonie także z Krosna i Rzeszowa.
Góry, zwane malowniczymi,o każdej porze roku spodobają się każdemu, nie tylko wytrawnym wędrowcom. W Bieszczadach można zarówno podziwiać widoki z najwyższego szczytu, Tarnicy i malowniczych połonin, jak i przedzierać się przez leśne ostępy i godzinami wędrować przez głuszę w masywie Chryszczatej czy Łopiennika. Jeźdźcy znajdą tu stadniny, miłośnicy wody – rozrywki nad Zalewem Solińskim, a podgórskie miejscowości obfitują w ciekawe zabytki. Przyrodę można podziwiać nie tylko w czasie pieszych i konnych wędrówek, ale także podczas wycieczki kolejką bieszczadzką. Amatorzy mocnych wrażeń mogą natomiast latać na paralotniach czy spływać pontonem po górskich rzekach.
Niewiele jest miejsc w Polsce, w których turyści mogą zarówno chodzić po górach, jak i odpoczywać nad wodą. Zalew Soliński jest największym sztucznym górskim jeziorem w Polsce, a znajdujące się nad zalewem miejscowości, Solina i Polańczyk, to w sezonie najgwarniejsze miejsca w Bieszczadach. Jesienią jest tu zdecydowanie spokojniej, jest to więc dobry czas do wizyty nad malowniczo położonym jeziorem dla osób szukających spokoju i relaksu.
Kamera LIVE - SOLINA