ART - Podróże po świecie...

niedziela, 19 maja 2013

Podróż do Szwajcarii

Switzerland
Szczytowe pory roku dla podróży do Szwajcarii występują zimą i latem. Tak naprawdę to nie jest zły czas, aby wziąć urlop do Szwajcarii.To pięknym kraj o fascynującym krajobrazie miast. Wakacje w Genewie w każdym miesiącu roku są urocze,a Alpy warto oglądać o każdej porze roku. Zakres temperatur w Szwajcarii w zasadzie pokrywa się z północą w Stanach Zjednoczonych. Jedyną różnicą jest to, że jest mniej skrajności w Szwajcarii w zakresie ciepła i zimna.
Regiony,Cantony:
Bazylea
Berneński Oberland
Centralna Szwajcaria
Wschodnia Szwajcaria i Liechtenstein
Fryburg / Neuchâtel / Jura / Jura Berneńska
Genewa
Region Jeziora Genewskiego
Gryzonia
Szwajcarski Mittelland
Ticino
Wallis
Zurych
Wysoko ponad rzeką Aare góruje rozległe, choć wyraźnie ogrodzone miasto. Zajmuje ono podłużny półwysep, który przed wieloma wiekami uformowany został przez lodowiec Aare. To Bern - W 1191 roku książę Berchtold V. von Zähringen założył miasto, którego rozbudowa zakończyła się na dzisiejszej Wieży Zegarowej. Po wielkim pożarze w 1405 roku miasto odbudowano z piaskowca.Mimo że Genewa nie znajduje się na europejskim piedestale pod względem atrakcyjności turystycznej, jest bez wątpienia miastem ciekawym, relaksującym i o bogatej historii. Największą zaletą jest jej położenie i wspaniała okolica – widoczny Mont Blanc, Jezioro Lemańskie z dziesiątkami jachtów i łódeczek wypływającymi popołudniową porą, rozległe parki, mnóstwo zieleni, a do tego proekologiczna postawa mieszkańców. Bo że po europejskiej metropolii jeździ się rowerem, nie jest niczym niezwykłym. Ale nigdzie indziej nie widziałam tylu osób na hulajnogach: dzieci, dorośli, panowie w garniturach – tylko pań w garsonkach brakowało. Genewa jest stworzona do poruszania się po niej na kółkach ze względu na dużą liczbę asfaltowych ścieżek rowerowych.
Kompaktowe centrum z łącznie sześcioma kilometrami zadaszonych arkad tworzy najdłuższą w Europie, historyczną promenadę handlową. W krajobraz miasta wpisała się również wieża katedry o wysokości 100 m. Od 1983 roku berneńska starówka znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Bellinzona - To trzy zamki obronne europejskiej starożytności. Fortece obronne Bellinzony należą do najważniejszych świadków średniowiecznej architektury obronnej w obszarze Alp. Ich zamki, mury, wieże, blanki i bramy wywołują zdumienie przy bliższym zapoznaniu się. Z umocnień obronnych, które w średniowieczu okalały Bellinzonę, pozostały do dziś resztki. Pierwsze pisemne wzmianki o nich pochodzą z roku 590. Dla starożytnych Rzymian Bellinzona tworzyła ważną linię obronną.
Castel Grand
Geneva jest koniecznie do zwiedzenia o każdej porze roku. To ważne miasto w nowoczesnym świecie, ale także mające starą historię , jaką poczujesz tu na każdym kroku. To prawdziwa mieszanka starości i nowoczesności. Jest wielu ludzi, którzy przyjeżdżają do Genewy na wakacje zachwycając się jego zabytkami i beztroskim i spokojnym wpoczynkiem, chociażby nad Jeziorem Genewskim.
Zamek Oberhofen