ART - Podróże po świecie...

czwartek, 25 kwietnia 2013

Parki Narodowe Afryki


Trzy Parki Narodowe Afryki
Sucha woda - Park Narodowy Etosha. Nazwa tego jednego największych w świecie parków narodowych (22 tys. km²) w języku lokalnego plemienia Owambo oznacza „miejsce suchej wody”. To nawiązanie do wielkiego, ciągnącego się przez 130 km, pokrytego solnym nalotem błotniska. Według buszmeńskiej legendy było kiedyś jeziorem powstałym z łez kobiety rozpaczającej po stracie dziecka zabitego przez wrogich myśliwych.Sunrise in Etosha National Park.
Po ulewnych deszczach otoczony sawanną, wyschnięty obszar przeistacza się w płytkie jezioro przyciągające flamingi. Innych zwierząt też jest tu mnóstwo Z Wielkiej Piątki brakuje jedynie bawołów. Przy lodżach zrobiono amfiteatry, przy których można obserwować zwierzęta podchodzące do wodopojów. gdzie: Namibia kiedy: od czerwca do lipca więcej: www.etoshanationalpark.co.za
Na piątkę z plusem - Park Narodowy Krugera. Wśród bywalców safari to miejsce kultowe. Jego nazwa upamiętnia południowoafrykańskiego polityka uznawanego za bohatera historii RPA, Paula Krugera. To on właśnie w 1898 r. proklamował powstanie państwowego obszaru chronionego, w 1926 r. przekształconego w Park Narodowy Krugera. Występuje tu cała Wielka Piątka, w tym około 1300 białych i 200 czarnych nosorożców. No i całe mnóstwo innych zwierzaków. Ze względu na asfaltowe drogi można jeździć po nim własnym, niekoniecznie terenowym samochodem.
Słoń na szczęście - Park Narodowy Chobe. Dumą parku jest 55 tys. żyjących w nim słoni, co oznacza największe ich zagęszczenie w skali całej Afryki! Atrakcją parku są też wycieczki łodziami po stanowiącej granicę między Botswaną a Namibią rzece Chobe.